Açılış - Kapanış 7/24
Telefon Çok Yakında
e-mail: Çok Yakında

Konya Yangın Temizliği

Konya Yangın Temizliği

Konya Yangın Temizliği

Konya yangın temizliği Sonrası Konya,nın en iyi profesyonel temizlik şirketinden hizmet alabilirisiniz Ev yangınları iş yangınları ve  Konya’daki en büyük mülk kaybı nedenlerinden biridir. Ancak bir yangından sonra bazı mallar küller içinde kalırken, tüm mallar tamamen harap değildir. Bunun yerine, bir ev yangınından sonra, mülk çoğunlukla kısmen hasar görür. Çoğu zaman is ve dumandan etkilenir. Bir ev yangınının ardından karşı karşıyaysanız yangın temizliği konusunda yardım talep edebilirsiniz.

Konya Yangın Temizliği Hakkında İnce Detaylar

Konya yangın temizliği Duman hasarı ve is , bir ev yangınının en kötü yan etkilerinden biridir. Bir yangın meydana geldiğinde ve alevlerden duman yükseldiğinde, mikroskobik parçacıkları evin etrafındaki yüzeylere ve nesnelere yerleşene kadar havada asılı kalır. Eşyalarınızı kaplayan kurum, bir yangının geride bıraktığı korkunç duman kokusuna ve siyah kalıntıya neden olur. Ve leke ve koku sinir bozucu olsa da asıl endişe, bunların zehirli olmaları ve ev sakinlerini istenmeyen kimyasallara maruz bırakmalarıdır.yangın temizliği işinin uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Duman hasarını azaltmak ve eşyalarınızı eski haline getirmek için hızlı çalışmak önemlidir. Bir öğenin liflerinden (giysiler, mobilyalar, fotoğraflar, ev eşyaları vb.) duman/yangın hasarını gidermeyi içeren herhangi bir içerik kurtarma işlemine Konya yangın temizliği denir.

Bazı insanlar bir yangından sonra temizlik için Kendin Yap yoluna gitmeyi tercih etse de, yangın içeriği temizleme sürecinin aşağıdakileri sağladığından emin olmanız gerekir.

Güvenlik Sağlayın

Yangın anından sonra güvenliği sağlanması gerekir. Her şeyden önce, her yangın hasarı temizleme durumunda ilk endişemiz güvenliktir. Ekibimiz, restorasyon sürecinde herkesin güvende kalmasını sağlayacaktır.

Bu güvenliğin önemli bir parçası, iç mekân hava kalitesinin durumunu anlamaktır. Bir yangından sonra, iç ortam havası, kanserojen olan ve hem toksik hem de tehlikeli olabilen yüzen duman ve kurum parçacıkları içerir. Ekibimiz, kuruma maruz kalmaya karşı koruma sağlamak için solunum cihazları ve diğer güvenlik ekipmanları ve giysilerle donatılmıştır. Zehirli kirleticilerin iç mekân havasından doğal olarak çıkmasına yardımcı olmak için havalandırmayı da artıracağız. Güvenli olmayan havanın varlığı ve uzman güvenlik önlemlerine duyulan ihtiyaç, yangın içeriği temizliği ve yangın/duman hasarını ele almak için profesyonel bir onarım ekibini çağırmanın bu kadar önemli olmasının nedenidir.

Hasarlı Eşyaları Değerlendirin

Net, hangi öğelerin nerede temizlenmesi gerektiğini ve ayrıca hangi öğelerin kurtarılamaz olduğunu ve atılması gerektiğini belirlemeye başlayacağız. Öğeleri tamir edilebilirlikleri açısından değerlendirirken, malzeme malzemesini, maliyetini, restorasyon maliyetini, antika değerini ve ev sahibi isteklerini dikkate alacağız. Ekibimiz, ilk yangından sadece birkaç saat veya gün sonra oluşabilecek kurum hasarını en aza indirmek için etkilenen öğeleri hızlı bir şekilde değerlendirecektir.

Ekibimiz dokunulmamış eşya bırakmayacaktır: Tekstil ürünlerinden (perde ve yatak takımları) mobilya ve gıdaya kadar, yangının yanında olabilecek her eşyayı değerlendiriyoruz. Bir eşyanın dumandan zarar görmüş gibi görünmesi gerekmese bile, eşyayı baştan sona inceleyerek ve güvenliğini ve temizliğini teyit ederek içiniz rahat edebilir.  Konya yangın temizliği konusunda profesyonel eller ile çalıştığınıza emin olabilirsiniz.

Envanter Oluştur

Hangi öğelerin yangın içeriği temizliğinden geçmesi gerektiğini belirledikten sonra, her öğe için bir temizleme işlemine karar vereceğiz. Yangın içeriği temizliği için kullandığımız üç seçenek vardır: Evdeki eşyaların yerinde temizlenmesi, eşyaların depo temizleme tesisimize götürülmesi veya kuru temizlemeye alınması.

Bir tesise veya kuru temizlemeye götürülmesi gereken herhangi bir eşya tespit edersek, buna “paketleme” diyoruz ve teknisyenlerimiz temizlenecek eşyaları özenle paketlenir. Her şeyin emin ellerde olduğuna güvenebilirsiniz! Eşyaların durumu ve konumu hakkında bilgiler de dâhil olmak üzere, evinizden çıkardığımız eşyaların ayrıntılı bir envanterini tutacağız.

Yerinde temizlenebilecek öğeler olduğunu belirlersek, bunları temizleme alanına – genellikle garaj veya bodruma – taşımaya özen gösteririz. Eşyalar daha kırılgan olabileceğinden veya yırtılma veya kırılma olasılığı yüksek olabileceğinden, dumandan zarar görmüş eşyaların nakliyesini profesyonel bir ekibe bırakmak önemlidir.

Ek olarak, herhangi bir öğenin yangın içeriği temizliği ile kurtarılamayacağını ve atılması gerektiğini belirlersek, attığımız her şeyi kaydederiz. Bir sigorta talebinde bulunurken tazminat almak için atılan tüm kalemlerin envanteri önemlidir.

Etkilenen Öğeleri Temizle

Öğeler değerlendirilip kaydedildikten sonra ekibimiz Konya yangın temizliği işlemine başlayacaktır. Duman veya yangından zarar görmüş öğeleri profesyonelce temizlemek ve onarmak için yararlandığımız çeşitli gelişmiş ürün ve sistemlere sahibiz. Her bir üründe kullanılacak uygun ürünü ve temizlik çözümlerini belirlemek için testler yapacağız. Profesyonellerimizin sektördeki en iyi, çevre dostu ürünleri kullandığından emin olabilirsiniz.

İster evinizde ister depo temizleme tesisimizde olun, ekibimiz her bir onarılabilir öğeden kurum ve duman hasarını nazikçe giderecektir. Her türden yangın içeriği temizleme hizmetleri sunuyoruz. Örnek verecek olursak;

  • Giysiler, perdeler, yatak takımları, halı ve döşemeler dâhil tüm yumuşak eşyaların temizlenmesi
  • Tüm elektronik cihazların, ev aletlerinin temizliği
  • Belgelerin kurutulması ve restorasyonu
  • Sanat Restorasyonu
  • Kitaplık, raf, mobilya ve aydınlatma armatürlerinin temizliği