Açılış - Kapanış 7/24
Telefon Çok Yakında
e-mail: Çok Yakında

Konya Mermer Cilalama ve Zemin Temizliği

Konya Mermer Cilalama ve Zemin Temizliği

Konya Mermer Cilalama ve Zemin Temizliği

Konya mermer cilalama ve zemin temizliği  Zeminler, görünümlerini ve dayanıklılıklarını korumak için düzenli temizlik ve cila gerektirir. Kullanılan zemin tipine göre farklı yöntemler ve temizlik prosedürleri uygulanmalıdır. Ovma, cilalama, cilalama, kazıma ve sprey bakım için tasarlanmış farklı tipte zemin temizleme makineleri vardır.

Konya mermer cilalama ve zemin temizliği, özellikle mermer zeminin opak veya sararmış olduğu durumlarda, örneğin mermerin dış mekâna döşenmesi ve bu nedenle doğrudan güneş ışığına maruz kalması veya atmosferik ajanların sürekli etkisine maruz kalması gibi durumlarda taşın parlaklığını artırmayı amaçlayan bir işlemdir.

Mermer Cilalama Hakkında İnce Detaylar

Konya mermer cilalama ve zemin temizliği tekrar düzgün, sağlam ve düzgün bir yüzey elde edilmesini sağlayan mermer zeminin yüzeyinin ve aşınmış tabakasının fiilen kaldırılmasından başka bir şey değildir. Parlatma, zamanla ve sürekli baskı ile azalan taşın parlaklığını ve güzelliğini geri kazandırmayı amaçlayan mermer cilalamanın bir başka adımıdır. Her iki terim de belirsiz bir şekilde kullanılma eğilimindedir.

Konya mermer cilalama ve zemin temizliği, kimyasal ürünler ile aşındırıcı ekipmanın kullanımını birleştiren bir işlemdir: “zımpara” adı verilen ve giderek daha ince taneli disklere sahip profesyonel bir granit ve mermer cilalama makinesi. Mermer cilalamanın son aşamasında “ayna” cilalı mermer yüzey elde etmek için kimyasal ürünler eklenir.

Bu nedenle cilalama, uzman mermer işçileri tarafından klasik cilalı mermer yüzeyi elde etmek için yapılan bir ciladır. Aynı zamanda taşın kaybolduğunda veya azaldığında orijinal ihtişamını ve parlaklığını geri kazanmak için özel bir mermer cila makinesi kullanılarak uygulanan mekanik bir işlemdir.

Zaman ve aşınma ile. Bunlar şüphesiz doğru mermer cilalama için en iyi ve önerilen yöntemlerdir. Bununla birlikte, mermeri temizlemek ve cilalamak veya mermer bir zemin, bir duvar kaplaması, bir banyo veya bir mutfak tezgâhı varsa, mermeri canlandırmak için herkesin erişebileceği ipuçları ve yöntemler de vardır.

Mermer Cilalama Nasıl Yapılır?

Mermer zemin, sürekli olarak yaya trafiğine ve dış mekân mermer zeminler söz konusu olduğunda, elemanlara maruz kaldığından, hiç şüphesiz cila işlemine en çok ihtiyaç duyulan yüzeydir. Kaliteli ve uzun ömürlü bir sonucu garanti etmek için bir temizlik şirketiyle iletişim kurmak yeterli olmadığından, çok az profesyonel mermer zeminlerin nasıl doğru şekilde cilalanacağını bilir.

Mermer zemin cilalama, bilgi, teknik beceri ve mermer zemin cila makinesi gerektiren çok özel bir işlemdir; taş ihtişamının tamamen restorasyonunu elde etmenin mümkün olmadığı elemanlar. Bu nedenle, her zaman alanında uzman şirketlerle iletişim kurmanız tavsiye edilir: sadece mermer zemin cilalama hizmetinde uzmanlaşmış şirketler olduğunu düşünün ve böylece en iyi mermer zemin temizleyici ve cilasının ne olduğunu bilin. Çoğu durumda bu faaliyetler, nesilden nesile aktarılan prosedürler ve metodolojilerle geleneksel bir aile mirası bile oluşturur: mermer zemin cilalama gibi görevlerin nedeni budur. Birkaç uzmanın ayrıcalığı olarak kalır.

Geçmişte, esas olarak mermer zemin cilalama için “kurşun cilalama” olarak adlandırılan bir teknik kullanılıyordu. Bu tekniğin dezavantajları olduğu için (örneğin kurşun zehirlidir ve bu cilalama kimyasal olarak elde edildiğinden daha kısa sürer), daha basit ve daha güvenli teknolojilere geçtik.

Mermer zeminleri cilalamayı bilen profesyoneller de bilirler ki elmas cilalama günümüzde en etkili ve dayanıklı tekniktir; ayrıca bu mekanik mermer zemin cilalama işlemi sayesinde çok daha az su kullanılır ve çok daha az kir oluşur.

Mermer Cilalama Teknikleri

Mermer zemin cilalama için başka bir teknik, restore edilecek zemine “yayılan” özel mumların kullanılmasını içerir. Ancak bu teknikle elde edilen sonuçlar, elmaslı mermer zemin cilalama hizmetine göre niteliksel olarak daha düşüktür. Balmumu, tekrarlayan bir problem veya bazı ayakkabı türleri ile kolayca zarar gören, uzun sürmeyen ve taş yüzeyindeki mevcut çizikleri veya kusurları kapatamayan bir tür film oluşumu ile karakterizedir.

Mevcut teknolojiler, elmas mermer zemin cilalama gibi faaliyetleri çok daha ucuz hale getirdi ve sonuç olarak, cila cilalama gibi diğer palyatif çözümlere başvurmak zorunda kalmadan mermer zemine sahip olanlar için erişilebilir hale geldi.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Paspaslama:  Zeminler günlük olarak nemli paspas veya kimyasal işlem görmüş toz paspas ile silinmelidir. Paspas kafaları, çeşitli doğal veya sentetik elyaflarla birlikte gelir. Yeni paspas başlıkları 1 saat suda bekletilmeli ve her kullanımdan sonra temizlenip kurutulabilmeleri için paspas başlıkları döndürülmelidir.

Ovma:  Döner Konya mermer cilalama ve zemin temizliği makinesine takılan sert bir ovma fırçası veya ped gerektirir, Bir fırçanın kıl uçları veya bir pedin yüzeyi, dairesel bir hareketle çıkarmak için kiri sıyırır ve keser.

Parlatma (Parlatma) : Parlatmaya benzeyen bu yeni Konya mermer cilalama ve zemin temizliği yöntemi, ancak burada herhangi bir cila spreyi kullanmadan kuru bir yöntemdir. Ek olarak, döner Konya mermer cilalama ve zemin temizleme makinesi kafasının parlatma için daha hızlı dönmeye ayarlandığı için hızlı şekilde parlatma işlemi yapılır.