Açılış - Kapanış 7/24
Telefon Çok Yakında
e-mail: Çok Yakında

Konya Kombi Petek Temizliği

Konya Kombi Petek Temizliği

Konya Kombi Petek Temizliği

Konya kombi petek temizliği İle Konya da kombilerin peteklerin her yıl düzenli olarak yapılması gerekir.  Herhangi bir cihaz türü söz konusu olduğunda, düzgün bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamak, cihazın çalışma ömrünü uzattığı için yapılması gereken akıllıca bir uygulamadır. Kombi petek , ve cihazı değiştirmekten her zaman daha ucuzdur. Özellikle de değiştirilmesi maliyetleri yüksek olan kombi türlerinin dikkat edilmesi lazım .

Modern kombilerde, ev sahibi açısından bakım açısından yapılacak çok fazla bir şey yoktur. Kullanıcı kontrolleri dışında herhangi bir şeye dokunmak tamamen tehlikeli olabilir. Bundan dolayı da Konya kombi petek temizliği için temizlik şirketlerinden yardım almanız her zaman en iyi yoldur.

Kombi Petek Temizliğinde Basıncı Kontrol Altında Tutmak

Tüm modern kombilerin ön tarafında bir basınç kadranı olacaktır. Basınç çeşitli nedenlerle düşebilir ve zaman zaman doldurmanız gerekir. Bu zor bir iş değil fakat işi profesyonellere bırakmanız gerekir. Normal basınç Aralığı 1 ile 1,5 bar arasındadır. 1’in altına düşerse, tamamlamanız gerekir. Aniden yükselirse, bir tesisatçı çağırmanın zamanı gelmiştir. Konya kombi petek temizliği için uzman kişilerden yardım almalısınız.

Termostatı ve kazan sıcaklık kadranını her zaman kabul edilebilir minimum değere ayarlayın. Evi aşırı ısıtmak ve ardından soğutmak için pencereleri açmak akıllıca bir iş değildir. Para israfına neden olur ve ısıtma sisteminin ömrünü kısaltır. Sıcak mevsim geldiğinde, merkezi ısıtmanın yanlışlıkla açılmasını önlemek için kazanı “sadece sıcak su” moduna alınız.

Kombi Bakımı İçin Temizlik Şirketlerine Güvenin!

Çoğu ev sahibi, bir kazanı değiştirmeden önce işlemi kendi yaptığını sanır. Fakat eskisine nazaran daha çok ayarları ile oynadığı için geri dönüşü olmayan adımlar atar. İşi her zaman profesyonellere bırakarak yolunuza devam etmeniz gerekir. Konya kombi petek temizliği yaptırırken de de bu böyledir!

Kombi Petek Temizlik Hakkında Her Şey!

Gaz ve akaryakıt kazanlarının bakımı yılda bir kez yapılmalıdır. Bu yıllık servis, kalifiye bir ısıtma mühendisinin üniteyi gözden geçirmesi ve mümkün olduğu kadar iyi çalıştığından emin olması için bir fırsattır. Bu, ısıtma sisteminizin güvenli ve verimli bir şekilde çalıştığı konusunda size gönül rahatlığı verecektir.

Ev sahibi iseniz, kiraladığınız konutlarda kombi ve baca sisteminin yıllık olarak bakımını yaptırmanız yasal bir zorunluluktur. Elektrikli kazanlar, gaz ve akaryakıt kazanları ile aynı düzeyde bakıma ihtiyaç duymazlar, ancak yine de mümkün olduğunda onları gözden geçirmenizde her zaman yarar vardır. Konya kombi petek temizliği için ise işinin ehli kişilerden yardım alabilirsiniz.

Bir kazanın bakımı, tam nitelikli bir ısıtma mühendisi tarafından yapılmalıdır ve sahip olmaları gereken nitelik, evinize kurduğunuz kazanın tipine bağlı olacaktır.

Kombi Petek Temizliği Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Kombinizin bakımı için doğru ya da yanlış zaman yoktur. Her 12 ayda bir servis verildiği sürece yaptırabilirsiniz. Kombinize yılın herhangi bir zamanında bakım yaptırabilirsiniz. Ancak yaz aylarında bir kere bakım yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kombilerinize yaz aylarında bakım yaptırmak birkaç nedenden dolayı harika bir fikirdir:

  • Kurulumcuların günlüklerinde genellikle daha fazla boş zamanı vardır ve fiyatlarının kış aylarında olduğundan daha düşük olduğunu bile görebilirsiniz.
  • Kombilerde zaman zaman temizliği aksatıldığına karbon birikmesi meydana gelir. Bu durumun oluşmaması için Konya kombi petek temizliği yaptırmalısınız.

Kombi Petek Temizliği Neden Yaptırmalıyım?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tam nitelikli bir ısıtma mühendisi tarafından yılda bir kez kombinizi gözden geçirerek, güvenli bir şekilde çalıştığı konusunda içiniz rahat olacaktır. Ayrıca, enerji faturalarınızı minimumda tutmanıza yardımcı olarak, mümkün olduğu kadar verimli çalıştığına dair size güven verecektir.

Kombi garantisinin geçerliliğini korumak için Konya kombi petek temizliği ile ilgilenen servisi de şarttır. Kombinizi kapsayan bir garanti olmadan, arızalanması ve onarılması gerekiyorsa, üreticiyi arayamazsınız. Bu nedenle, kombinizin garanti belgesine ekli hüküm ve koşullara uygun olarak kombinize bakım yaptırmanız sizin yararınıza olmalıdır.

Kombinize yıllık bakım yaptırmamayı seçerek aşağıdakileri riske atmış olursunuz:

  • Enerji faturalarında artış
  • Karbonmonoksit sızıntısı
  • Kombi arızasına neden olabilecek bir arıza
  • Önlenebilecek bir onarım faturası ödemek zorunda kalmak