Açılış - Kapanış 7/24
Telefon Çok Yakında
e-mail: Çok Yakında

Konya Koltuk Yıkama ve Koltuk Temizliği

Konya Koltuk Yıkama ve Koltuk Temizliği

Konya Koltuk Yıkama ve Koltuk Temizliği

Konya koltuk yıkama  koltuk temizliği olarak işimizi severek ve profesyonelce yapmaktayız. Firmamız müşteri memnuniyetini baş tacı olarak görmekte ve ona uygun şekilde işini yapmaktadır. Biz koltuk silme değil, koltuk temizliği işlemini yapıyoruz. Koltuk silme işlemi sadece kiri kumaşın alt kısımlarına iter ve bu sağlıklı değildir, biz profesyonel olarak temizlik işini yapmaktayız. Bu yazıda da müşterilerimize Konya koltuk yıkama ve koltuk temizliği işini nasıl yaptığımızdan bahsedeceğiz.

Konya koltuk yıkama ve temizliği yaparken koltuğun kumaşına bağlı olarak bir süreç izlemekteyiz. Ama genel olarak koltuk temizleme için ilk olarak koltuğun üst yüzeyini kabaca süpürüyoruz, daha sonra koltuk üzerinde yastıklar veya kırlentlerden ötürü biriken tüyleri tüy toplayıcı ile topluyoruz. Püskürtme su ile lekeleri yumuşatıyoruz, koltuğun hassas yerlerine solüsyon püskürtüyoruz. Koltuğun tüm yüzeyi ıslatıldıktan sonra vakumlama işlemi ile kirli suyun kusmasını engelliyoruz. Temizleme esnasında kumaşı yıpratmayacak veyahut tüylendirmeyecek fırçalar kullanmaya dikkat ederek fırçalama işlemini yapıyoruz. Son olarak koltuk temizleme makinesi yardımıyla vakumlama işlemini yaparak gerekli koşullarda kurumaya bırakıyoruz.

Konya Koltuk Temizliğinde Yapılması Gereken İşlemler

Konya koltuk temizliğinde yapılması gereken işlemler oldukça önemlidir. Vakumla süpürme yapmaktaki sebep koltuk temizliğinde detay işlemlere başlandığında kaba süprüntülerin detay temizliğe engel olmamasıdır. Bu nedenle vakumla temizlik başlangıcı yapmak koltuk temizliğinin devamını şekillendirecek en önemli detaydır. Vakumla temizlik safhasının hemen ardından nemli bir bezle tozunun alınması gerekmektedir. Kullanılacak nemli beze herhangi bir temizleyici kullanılmaması gerekiyor. Özellikle tüylü kumaşa sahip koltuklarda kumaştan sökülen tüyler bu şekilde kolaylıkla toplanmaktadır. Diğer koltuk kumaşlarında ise nemli bezle temizlik koltuk kenarlarında kalan tozların kolaylıkla toplanmasını sağlayan bir yöntemdir.

Konya koltuk temizliğinde yapılması gereken işlemler ilk olarak ‘kaba temizlik’ denen bir işlemle başlamaktadır. Nemli bezle koltuk temizliğine giriş yapıldıktan sonra detay temizliğine başlanmaktadır. Detaylı temizlikte iki farklı seçenekten birini tercih ederek temizlik işlemine başlanmaktadır. Bu seçenekler ya bez yardımıyla manuel temizlik yapılmasıdır ya da yıkama makinesi kullanılarak otomatik temizlik yapmaktır. Her iki yöntemin de avantajları ya da dezavantajları mevcuttur. Konya temizlik şirketleri çalıştırdığı personelin gücüne göre manüel temizlikte başarılı olmaktadır. Manüel temizliğin en önemli avantajı temizlik esnasında gücü ayarlayabilmektir. Koltuğun çeşitli yerlerinde farklı lekeler ve kirler olabilir. Manüel temizleme ile koltuğun her yerinde farklı bir güçle derinlemesine temizlik sağlanabilecektir.

Konya Koltuk Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Konya koltuk temizliğinde kullanılan yöntemler çeşitli ve sayılıdır. Fakat en sık kullanılan, yukarıda da bahsettiğimiz, manüel temizliktir. Manüel temizliğin bir diğer avantajı ise koltuğun her yerine temas edebilme özgürlüğünün olmasıdır. Halı yıkama makinesi ile koltuğun köşelerine ulaşıp o bölgeyi temizlemek kolay değildir. Ancak bez yardımıyla manüel temizleme yapmak Konya temizlik hizmetleri veren firmaların tercihi olabiliyor. Halı yıkama makinesi kullanımının en büyük avantajı ise çekim gücüdür. Bu temizliğin manüel olarak yapılması kısa zamanda hızlı yorulmaya sebebiyet vermektedir.

Ancak makine ile temizlikte hızlı çekiş gücü olduğundan kısa zamanda koltukta bulunan lekeler hızlı şekilde çözülmektedir. Manüel temizlikte kirin çıkması birkaç hamlede mümkün iken ortalama güçte bulunan bir makinenin kiri çıkartması biraz daha uzun zaman alabilir. En iyi Konya temizlik şirketleri her iki temizleme şeklini de kullanabilir. İlk etapta bez yardımıyla temizliğe başlandıktan sonra makine ile temizliğe devam edilebilir.

Konya Koltuk Temizliğinde Dikkat Edilen Önemli Hususlar

Konya koltuk temizliğinde dikkat edilen önemli hususlar mevcuttur. Bunların başında ise koltukların durulanması gelmektedir. Konya detaylı temizlik işlemi bittikten sonra bir diğer önemli safha ise koltukların detaylı şekilde durulanmasıdır. Durulama işlemi koltuk yıkamada imza işlem niteliğindedir.

Koltuk ne kadar iyi yıkanırsa yıkansın eğer durulama işlemi gerektiği gibi yapılmazsa koltuk kokmaya başlar ve yapılan temizleme işlemi anlamsız hale gelir. Konya temizlik şirketleri koltuk yıkamasının hemen ardından koltuk durulama işlemine geçmektedir. Durulama işlemi yapılırken tercih edilen daha çok makine ile durulamadır. Temizlik esnasında manüel temizlik daha çok tercih edilse de durulama safhasında makine ile işlem yapma tercih edilmektedir. Makinenin çekiş gücü daha hızlı olduğundan koltuğun derinlerinde var olan temizleyiciler kolay şekilde çekilmektedir.

Durulama işlemi mümkün mertebe çok defa gerçekleşmesi gereken bir işlemdir. 2 defa temizleme işlemi yapılmış ise 3 defa durulama işlemi yapılması koltukların sağlıklı şekilde durulanmasını sağlayacaktır. Şirketlerimiz, bu sebepten durulama işlemini yıkama işleminden daha fazla yapmaktadır. Detaylı ve kapsamlı koltuk yıkama işlemini kişilerin kendisi yapamayabilir. Ancak bir firmadan destek almak koltuk temizliği işini zor bir iş olmaktan çıkaracaktır. Konya’da en iyi temizlik şirketi ile beraber yapılacak koltuk temizliği profesyonel olmakla beraber kısa da sürecektir. Durulama işleminin hemen ardından koltukların havadar bir yerde kurumaya bırakılmalıdır.